Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2024. március 28. csütörtök // Gedeon névnap

Atlétasikerek külföldön és itthon

2013. június 24., hétfő
Két lengyelországi versenyen is jól teljesítettek a VEDAC atlétái, és a Budapest Open is hozott remek veszprémi eredményeket.

Június 8-án, Bydgoszczban rendezték a XIII. European Athletic Festivalt, ahol Minczér Albert 3000 méter akadályon állt rajthoz. A versenyt a hazaiak versenyzője, Lukasz Parszczynski (8:26,01) nyerte, a kenyai Maraba Wilson (8:31,22) előtt, Minczér Albert idei legjobbját (8:35,39) futva bronzérmes lett.

Június 15-én, Szczecinben rendezték az IAAF Hammer Throw Challenge sorozat részeként az 59. Janusza Kusocinskiego Memorialt, ahol Orbán Éva állt dobókörbe. A német Betty Heidler bizonyult a legjobbnak 76,48 méterrel, a lengyel Anita Wlodarczyk lett a második (76,06 m), a kubai Yipsi Moreno pedig a harmadik (73,28), Orbán Éva pedig a harmadik sorozatban elért remek, 72,54 méteres eredménnyel a 4. helyen zárt.

Június 15-16-án a budapesti Ikarus pályán rendezték az idei Budapest Open nemzetközi atlétikai versenyt, ahol a VEDAC atlétái is képviselték városunkat. Páli Viktor súlylökésben új megyecsúccsal (18,12 m) lett második, diszkoszvetésben Mozsdényi Dávid a harmadik (54,46 m) helyen végzett, női diszkoszvetésben Kálmán Alexandra 41,73 méterrel szintén harmadik lett.

A futók közül 3000 méteren Badis Anissa állhatott fel a dobogóra, 10:02,79-es eredménnyel harmadik lett. Férfi 400 méteren Takács Dávid az ötödik (48,32) helyen ért célba, Bartha László a hetedik (48,42) lett. 800 méteren Tulok Mátyás a nyolcadik helyen (1:53,39) végzett. 1500 méteren Kilián Dániel ötödik (3:53,67), Bertalan Renátó tízedik (4:18,69), Barabás Gábor tizennegyedik (4:28,62), Balogh Bence tizenötödik (4:35,86) lett.

Női 800 méteren Szabó Rita Veronika hatodik (2:18,19), 200 méteren Lakos Borbála nyolcadik (27,37), 400 méteren Loránd Lilla kilencedik (59,19), Farsang Evelin tizenharmadik (1:01,22), Lakos Borbála tizennegyedik (1:01,28) lett.