Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2025. november 20. csütörtök // Jolán névnap

Hamarosan nyílik a VEDAC partneregyesületének budapesti edzőterme

2025. november 18., kedd
A VEDAC és a budapesti Microcosmic Sportegyesület még áprilisban kötött együttműködési megállapodást. A kooperáció célja, hogy a VEDAC Budapesten élő vagy tanuló sportolóinak edzéslehetőségei biztosítva legyenek, és hosszútávon egy jól felszerelt teremben, igényeiknek megfelelően tudjanak készülni.

Múlt héten a Microcosmic SE elnöke, Stanczel Nicó számolt be a létesítményfejlesztés alakulásáról. A VEDAC részéről Németh Attila, ügyvezető igazgató és a súlyemelő szakosztály vezetője, Szuromi Tímea tájékozódtak a projektről.


Balról jobbra a Microcosmic Sportegyesület képviselői, Stanczel Nicó (elnök), Kelemen Bendegúz (alelnök) és a VEDAC sportvezetői, Németh Attila (ügyvezető igazgató) és Szuromi Tímea (a súlyemelés szakosztály vezetője)

„Jó hírekkel tudtunk szolgálni a veszprémi sportvezetőknek, hiszen edzőtermünk kialakítása az ütemterv szerint halad. A tavasszal megkötött megállapodásunk hamarosan új szintre érhet, hiszen a VEDAC sportolói napi szinten is bekapcsolódhatnak a nálunk folyó munkába” – értékelte Stanczel Nicó.

Az új budapesti edzőteremben a tervek szerint már 2026. januárjától a veszprémi sportolók budapesti edzései is magasabb szinten tudnak folytatódni.

A VEDAC ügyvezető igazgatója, Németh Attila a sportszakmai együttműködésben bízik. „Boldogok vagyunk, hogy partneregyesületünk biztosítja a sportolóink számára az edzéslehetőséget. Bízunk benne, hogy a két egyesület közötti tudásmegosztás és a szakosztályok együttműködése elmélyíti a kapcsolatot, és a kölcsönös létesítményhasználat mellett sportszakmai területeken is közös célokért fogunk tudni dolgozni” – fogalmazott a sportvezető.

A sportegyesületek hosszútávú céljai között szerepel, hogy a szakosztályok együttműködése által a Microcosmic SE is bekapcsolódik a veszprémi sportéletbe.