2024. március 29. péntek // Auguszta névnap

Veszprémi atlétika sikerek Európában

2013. július 11., csütörtök
Nemzetközi kitekintésünkben Dublin, Ostrava, Prága és Budapest szerepel, ahol a VEDAC atlétái több korosztályban is megmérették magukat.

Június 22-23-án az írországi Dublinban rendezték a Csapat EB I. osztályának versenyeit, ahol az időjárási körülmények nem voltak ideálisak, de a magyar versenyzők - köztük a VEDAC atlétáival - kitettek magukért. Orbán Éva magabiztosan nyerte meg a női kalapácsvetést 68,57 méterrel, Minczér Albert férfi 3000 méter akadályon hetedik (9:08,97) lett, Szalai Benjamin pedig férfi 3000 méteren a tízedik (8:23,37) helyen végzett. A magyar csapat összesítésben négy győzelemmel a 9. helyet szerezte meg, és jövőre is az első osztályban indulhat, a legfelső osztályba Csehország, Svédország és Hollandia jutott fel, Bulgária és Svájc pedig kiesett.

Június 26-27-én Ostravában rendezték az 52. Golden Spike nemzetközi viadalt, ahol női kalapácsvetésben Orbán Éva a harmadik sorozatban elért 71,25 méteres teljesítményével a rangos mezőny 5. helyén végzett. A versenyt a német Betty Heidler nyerte 75,24 méterrel, a lengyel Anita Wlodarczky lett a második (74,98), a német Kathrin Klaas a harmadik (71,48), a kubai Yipsi Moreno pedig a negyedik (71,27).

Csehország, Horvátország, Magyarország és Szlovénia részvételével rendezték meg július 3-án, a Strahov-i stadionban, az 1978. évi prágai Európa-bajnokság színhelyén a húsz év alatti válogatottak viadalát. A veszprémi versenyzők közül Tulok Mátyás 1500 méteren elsőként ért célba (3:54,79), női 3000 méteren Ladányi Fruzsina ötödik (10:35,09), női 400 méteren Bábán Berta nyolcadik (64,70) lett. A 4x400 méteres magyar váltó – Bábán Bertával – a harmadik helyen (3:51,77) végzett. A dobószámokban Molnár Boglárka képviselte a VEDAC-ot. Kalapácsvetésben 55,29 méterrel a negyedik, súlylökésben pedig 11,77 méterrel a hatodik helyen végzett.

Július 5-én, a budapesti Iharos pályán rendezték a 29. Honvéd Kupa Nemzetközi Atlétikai Versenyt, ahol a VEDAC atlétái is megmérették magukat. Páli Viktor 17,38 méterrel megnyerte a férfi súlylökést, Mozsdényi Dávid férfi diszkoszvetésben 51,40 méterrel a negyedik helyen végzett. A futók közül férfi 400 méteren Bartha László negyedik (48,36), Takács Dávid nyolcadik (49,06), férfi 1500 méteren Matkó Csaba ötödik (3:46,28), Kilián Dániel hetedik (3:49,43), női 400 méteren Lakos Borbála hatodik (59,96), női 400 méter gáton Farsang Evelin negyedik (1:04,27), Loránd Lilla ötödik (1:04,45) lett.

Csapat EB I. osztály

Dublin, Írország, 2013. június 22-23.

Kalapácsvetés női
1. Orbán Éva 1986 HUN-VEDAC 68,57 12 pont

3000 méter akadály férfi
7. Minczér Albert 1986 HUN-VEDAC 9:08,97 6 pont