2024. április 25. csütörtök // Márk névnap

VEDAC: Európa-bajnoki sikerek

2013. július 20., szombat
Pásztor Bence ezüstérmet szerzett, Tóth Áron 6., Szögi István 12., Kéri Bianka 14. lett a Rietiben zajló junior atlétikai Európa-bajnokságon.

Július 18. és 21. zajlik az olaszországi Rietiben, ahol mindjárt az első napon az összes veszprémi versenyző érdekelt volt. A délelőtti programban Pásztor Bence indította a sort, aki a férfi kalapácsvetés selejtezőjében, az A csoportban lépett dobókörbe. Nem bízta a véletlenre a továbbjutást, mindjárt az első kísérletre megdobta a döntőhöz szükséges szintet, sőt, 75,61 méteres dobásával az első helyen jutott be a péntek délutáni fináléba.

Délután a VEDAC futói következtek. Kéri Bianka női 400 méteren, a 3. futamban volt érdekelt, és idei legjobbjával, 54,53 másodperces eredménnyel futamában a negyedik, összesítésben a 14. helyen végzett.

A csütörtöki nap utolsó versenyszáma volt a férfi 10.000 méter, ahol két veszprémi futó, Tóth Áron és Szögi István képviselte városunkat. A 24 rajthoz állt versenyzőből csupán 15-en fejezték be a versenyt, köztük a két veszprémivel: Tóth Áron hatodikként (31:34,94) ért célba, Szögi István pedig tizenkettedik (32:28,57) lett. A VEDAC futóit Tóthné Stupián Anikó készítette fel.

A férfi kalapácsvetés (6 kg) döntőjét péntek délután rendezték, ami a VEDAC ifjúsági világbajnoka, Pásztor Bence és az orosz Valeriy Pronkin külön csatáját hozta. Mindkét versenyző érvénytelen kísérlettel kezdett, majd a második sorozatban Pronkin átvette a vezetést. Zentai Tibor tanítványa a negyedik sorozatban új egyéni csúcsot, 77,35 métert ért el, és kétszer is 70 méter közelében (76,93, 76,99) teljesítetett. A versenyt Pronkin nyerte 78,34 méterrel, Pásztor Bence az ezüstérmet szerezte meg, közel négy métert verve a harmadik helyezett olasz Bortolatora.