2024. május 03. péntek // Tímea névnap

Hat veszprémi medália

2023. június 28., szerda
Győr adott otthont az U18-as és U23-as korosztályok országos bajnokságának. Csapatunk remekül szerepelt, összesen hat érmet gyűjtött.

Péringer Márk

Az U23-as kategóriában sportolóink elsősorban a dobószámokban brillíroztak. Súlylökésben Péringer Márk nagyszerű teljesítményt nyújtott, és a második helyen végzett 15,61 méteres egyéni legjobbjával. Ugyanitt bronzérmes lett Strigencz Zalán, 14,85 méteres egyénivel. Diszkoszvetésben Strigencz Zalán az aranyérmet is begyűjtötte, 55,84 méteres egyéni csúccsal, míg Péringer Márk a negyedik helyen végzett 49,59 méterrel.

Strigencz Zalán

Magasugrásban Darida Levente jól teljesített, és végül a hatodik helyet szerezte meg 1,90 méteres ugrással.

A női U23-as kategóriában Bálint Laura a 800 méteres versenyben a negyedik helyen végzett 2:21.30-as időeredményével. Az 1500 méteres versenyben is ügyesen futott, ötödik lett 4:57.68-as idővel.

Az U18-as kategóriában a VEDAC számos ígéretes fiatal sportolót felvonultatott. Balogh Attila a 800 méteres versenyben a 12. helyen zárt 2:06.24-es idővel, míg az 1500 méteren a 10. helyen végzett 4:27.70-es idővel (SB). Ticz Ádám a magasugrásban hetedikként zárt 1,75 méterrel.

Tombor Kristóf

Tombor Kristóf remekül szerepelt gerelyhajításban, ezüstérmet vehetett át 58,99 méteres eredményével.

A női U18-as kategóriában is szép eredményeket ért el a VEDAC. Szemán Kata a 2000 méteres akadályfutásban bronzérmet érdemelt ki, 7:27.25-tel. Bakler Zita a hármasugrásban a kilencedik lett 10,56 méteres ugrással. Fertig Fanni pedig bajnoki címet szerzett kalapácsvetésben, 59,44 méteres egyéni legjobbjával végzett az első helyen.

Szemán Kata és Szemán János

Mindkét korosztályban születtek tehát nagyon biztató eredmények, melyek tükrözik a klub tehetséges sportolóinak, edzőinek kemény munkáját.