2024. április 25. csütörtök // Márk névnap

Országos csúcs a szenioroknál

2023. március 14., kedd
Hét bajnoki érmet nyertek szenior sportolóink a 2023. évi szenior fedett pályás országos atlétikai bajnokságon.

Egyesületünk nem hiányozhatott a veterán atléták országos bajnokságáról, ráadásul a résztvevők mindannyian kitettek magukért, hiszen mind a hét induló dobogós helyezéssel térhetett haza.

Gosztolai Mária

A beszámoló élére kívánkozik Gosztolai Mária, aki ezúttal súlylökésben mutatta meg, hogy a kor csak egy szám, és hetven fölött is érdemes sportolni. A 10.57 méteres eredményével nemcsak bajnoki aranyérmet érdemelt ki a W75-ös korosztályban, hanem felülírta az eddigi országos csúcsot. Ráadásul ez a 10.57 méteres produkcióval a legfiatalabbaktól kezdve, az összes induló közül a legjobb volt.

Benes Magdolna

Ugyancsak aranyérmet szerzett a sokszoros szenior országos bajnok, Benes Magdolna súlylökésben 7.27 méterrel. A hölgyeknél Király Kinga teljesítményét is dicséret illeti, 200 és 1500 méteren is második helyen végzett.

Kósa Zoltán, Király Kinga és Fonyó Sándor

A férfiaknál Kósa Zoltán 400 méteren volt a leggyorsabb kategóriájában. Fonyó Sándor 3000 méteren szerzett aranyérmet. Bősz Imre pedig 60 méter gáton másodikként ért célba.