2024. március 28. csütörtök // Gedeon névnap

Futás történelmi helyszínen

2022. november 17., csütörtök
Közel négyszáz futó részvételével Veszprémi Egyetemi Sport Clubbal közösen rendeztük meg a Mezei Futó Magyar Liga második fordulóját a balácai villagazdaságban.

A VEDAC népes csapatot indított a remek késő őszi időben és jó hangulatban lezajlott eseményen, közel negyvenen álltak rajthoz a különböző korosztályokban. A legkisebbek, az U8-as és U10-es korcsoportok kezdték a versengést a Bádog Mágus és M20 Generál kupáért, 600 és 1000 méteres távon. U8-ban a villámléptű Szemán János nyert a fiúknál, míg a lányoknál Foki Alíz volt a leggyorsabb, megelőzve Csizmadia Zsófiát.

Az U12-es korosztályban – 1500 méteren - Tamás Máté bronzérmes helyen ért célba. A lányoknál viszont aranyat érdemelt ki Szemán Dorka. Az U14-ben Csima Alex állhatott fel a dobogó legalsó fokára, itt már 3000 métert kellett futni.

Az U16-os fiúknál Mireider Gergő nyerte a Kerekes Völgykapu díját, 4000 méteren mindenkit maga mögé utasított.

Az U16-os fiúknál Mireider Gergő mindenkit maga mögé utasított

Az U18-asok versenye az Öveges Zsalutechnika kupáért zajlott, ahol a nőknél Jármay Boróka Zsófia (Castor SE), a férfiaknál Kalász Bertold (Centrál Elit AC) bizonyult a legjobbnak.

Az U20 és felnőtt korosztály a Vesz-Mont Group kupáért versengett, abszolútban a nőknél Böhm Lilla (BHSE), a férfiaknál Szögi István Dániel (SVSE) ért elsőként a célba.

A VEDAC közel negyven fős csapata jól szerepelt, az érmesek mellett többen remek teljesítménnyel értek célba, de összességében mindenki igyekezett magából kihozni a legjobb eredményt.

Mi, veszprémiek évről évre megszervezzük a Mezei Futó Magyar Liga második fordulóját, a Vesz-Mont Group Kupát Nemesvámoson. A Magyar Nemzeti Múzeum, Villa Romana és Nemesvámos Önkormányzata közreműködésével megvalósult verseny idén visszatért a 2019-es helyszínre, a balácai villagazdaságba. A viadal egyben tesztverseny is volt, hiszen 2023-ban Veszprém és térsége lesz Európa Kulturális Fővárosa, és jövőre szintén itt szeretnék majd lebonyolítani ezt az eseményt. Ez a megmérettetés ékes példája lehet annak, miként kapcsolódhat össze a kultúra és a sport. Hazánk legnagyobb látogatható római kori villagazdaságát ezúttal is ingyenesen lehetett megtekinteni a futás ideje alatt, ráadásul tárlatvezető is az érdeklődők rendelkezésére állt. A verseny fővédnökei Ovádi Péter országgyűlési képviselő és Sövényházi Balázs, Nemesvámos polgármestere voltak.