2024. március 28. csütörtök // Gedeon névnap

Versenydömping a szezon végéhez közeledve

2022. szeptember 15., csütörtök
Győrött rendezték meg a 9. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntőt, valamint az U16-os korosztály magyar bajnokságát is. Elégedett lehetünk, hiszen mindkét versenyen több egyéni csúcsot értek el sportolóink és többször felállhattak a dobogóra is.

Stringencz Zalán

A szuper liga döntő sajátossága, hogy oda pontszerzés alapján lehet eljutni. A sportolók az évad során a ligaversenyeken gyűjtögetik adott számban a pontokat, s versenyszámonként a nyolc legtöbb pontot elérő atléta kvalifikálja magát a fináléba.

A veszprémiek közül Honti Marcell 1500 méteren hetedik lett. Diszkoszvetésben Péringer Márk szintén hetedik helyen végzett a felnőttek között, viszont Strigencz Zalán dobogós helyezést ért el, harmadik lett, ugyanitt Péringer Márk a hetedik helyen zárt. Kalapácsvetésben Czeller Gábor ért el dicséretes eredményt, amivel a szombathelyiek mögött az ötödik helyezést zsebelte be, kettővel mögötte, a hetedik pozícióban a szintén VEDAC-os Csekő Miklós zárt.

Szemán Kata

A nőknél 1500 méteren Tóth Eszter zárt hatodikként. A Szemán-testvérek közül Kata új egyéni csúccsal a dobogó harmadik fokát foglalhatta el 3000 akadályon, Kitti pedig a negyedik helyen ért célba. Kalapácsvetésben a Csatári-lányokért szoríthattunk, Jázmin megközelítette a 60 métert, így harmadik lett, testvére Dominika a nyolcadik. Gerelyhajításban önbizalomnövelő bronzérmet vehetett át Máté Fanni.

Máté Fanni

Az U16-os magyar bajnokságon a fiúknál Furda Botond két számban volt érdekelt, 800-on új egyéni csúcsot futott és hatodik lett, míg 1500-on is megjavította egyéni legjobbját, amiért bronzérem volt a jutalma. Gerelyhajításban Tombor Kristóf ezüstérmét kell kiemelni, aki ezzel megszerezte a válogatottságot a maribori U16-os válogatott viadalra.

Furda Botond

Tombor Kristóf

A lányoknál kalapácsvetésben Fertig Fanni bajnoki címet érdemelt ki, közel négy méterrel dobott jobbat az őt követő vetélytársánál, így nagyon magabiztos sikert könyvelhetett el. Fanni teljesítménye is U16-os válogatottságot ért.

Fertig Fanni

Mindezekkel egy időben Kövér Fanni gerelyhajító Zágrábban mérette meg magát. Végül az utolsó sorozatban elért 55.82 méteres eredményével az ötödik helyet szerezte meg a rangos mezőnyt felvonultató Zagreb Meeting Memorial Borisa Hanzekovica 2022 elnevezésű atlétikai viadalon, mely a World Athletics Continental Tour arany minősítésű versenye is egyben.