2024. március 29. péntek // Auguszta névnap

Koszár negyedszer győzött tíz kilométeren

2022. március 31., csütörtök
Koszár Zsolt, egyesületünk futója negyedik alkalommal nyerte meg a 37. Vivicittá városvédő futás tíz kilométeres számát.

Az idén 37. alkalommal szervezte meg a Budapest Sportiroda a Vivicittá futófesztivált. A rendezvényre 72 országból érkeztek futók, a külföldiek száma elérte az 1300-at.

A két nap során 13 927 nevezőt regisztráltak a különböző távokra. A fesztivál fő távja a 21 098 méteres félmaraton volt, amelyen 4600 egyéni induló vett részt, de rajtuk kívül 317 páros és 206 trió is teljesítette. A félmaratont a Margitszigeti AC sportolója, Sós Barnabás nyerte 1:10:14 órás idővel, megelőzte Vásárhelyi Mátét (1:13:33) és Thomas Luxfordot (1:13:38). A nőknél 1:16:43 órával a Csömör SC versenyzője Virág-Erdélyi Zsófia győzött. Második helyen futott be Zelinka Gabriella az UTE-tól (1:19:41), harmadik lett Mélypataki Réka a TuttoBici Bottechia SE képviseletében (1:24:31).

A tízkilométeres számban veszprémi indulóért is szoríthattunk. Koszár Zsolt végig nagy tempót diktálva, nagy fölénnyel nyert 31:24 perc alatt. Mögötte másodikként végzett Reizner Tamás Kaposvárról (33:43), harmadikként ért célba a SzOESE futója, Borbély Sándor (34:41). A nőknél Wagner-Gyürkés Viktória volt a leggyorsabb, az Ikarus BSE versenyzője 34:15 perc alatt teljesítette a távot. A dobogóra állhatott még a BEAC-os Erdélyi Katinka (37:11) és a Footour SE Tata sportolója, Szekeresné Bakonyi Fruzsina (37.51).

Koszár Zsolt legközelebb az április 9-ei hegyifutó országos bajnokságon indul, amelyet a VEDAC és a Veszprémi Egyetem SC közösen szervez.