2024. március 29. péntek // Auguszta névnap

Kövér Fanni két érmet nyert

2021. június 30., szerda
A 126. Atlétikai Magyar Bajnokságról, amelyet ezúttal Debrecenben rendeztek meg, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) legjobbjai sem hiányozhattak.

Szigeti Csongort három század választotta el a döntőtől

A kétnapos eseményen 40 versenyszámban hirdettek győztest. A VEDAC ezúttal főként dobó és ügyességi számokban nevezett versenyzőt. Szigeti Csongor jelentette a kivételt, akit alaposan megtréfált az időjárás. A 100 méter első három előfutamában ragyogó napsütés és kellemes szellő fogadta a futókat, viszont a negyedik előfutamra, ahol Szigeti is érdekelt volt, viharossá vált az időjárás, és erős szembeszél fogadta a rajthoz állókat. A veszprémi futót végül az 1.4-es szembeszél és három század választotta el a döntőtől, így végül kilencedik lett.

A magasugró Sántik Dávid jól teljesített, meglehetősen kevés hibával lépett előre a magasságok tekintetében, és 2.08 méteres új egyéni csúccsal az ötödik helyen zárt.

Sántik Dávid egyéni csúcsot ugrott

Diszkoszvetésben Mozsdényi Dávid a negyedik helyen zárt, őt követte két tanítványa a még junior korú Strigencz Zalán és Péringer Márk.

Kalapácsvetésben Pásztor Bence szerzett bronzérmet. A 71.65 méteres teljesítménnyel megelőzte London olimpiai bajnokát Pars Krisztiánt is. Ugyanitt klubtársa Czeller Gábor hatodik, Csekő Miklós tizedik, Minyó Bence tizenharmadik lett.

Pásztor Bence bronzérmet szerzett

Gerelyhajításban Török Krisztián végzett a középmezőnyben, tanítványával, Vígvári Kendével.

A nőknél a mindössze 17 éves, még ifjúsági korú Kövér Fanni volt a legeredményesebb, aki diszkoszvetésben nagyszerűen helyt állt, és a harmadik helyet érdemelte ki. Gerelyhajításban nemcsak az 54.40 méteres eredményét kell dicsérni, hanem azt is, hogy megelőzött két felnőtt válogatott versenyzőt is, mindössze az olimpiára készülő Szilágyi Réka tudott nála jobb eredményt elérni. Ugyanitt Máté Fanni közel 51 méteres eredménye – amivel ötödik lett – biztató az U23-as EB előtt. A junior korú Till Adél remek versenyzéssel a tizedik helyen végzett.

A nőknél a 17 éves Kövér Fanni volt a legeredményesebb

Kalapácsvetésben Gombás Petra negyedik, Csatári Jázmin ötödik helyezést ért el, Csatári Dominika megjavítva egyéni legjobbját a tizedik helyen fejezte be a versenyt.

10. Csekő Miklós 60.27,
13. Minyó Bence 54.14.