2024. április 20. szombat // Konrád, Tivadar névnap

Fekete Júlia duplázott

2021. március 01., hétfő
Öt érmet, köztük három aranyat szereztek sportolóink a mögöttünk hagyott hétvégén megrendezett fedett pályás U20-as és U18-as atlétikai magyar bajnokságon.

Kifejezetten eredményes hétvégét zártak a veszprémi sportolók a BOK csarnokban lebonyolított rangos eseményen. A két napos versenyen két korosztály, a junior és az ifjúsági, legjobbjai mutathatták meg tudásukat, felkészültségüket.

Strigencz Zalán

Az idősebbeknél, a junioroknál Strigencz Zalán kívánkozik az élre, aki izgalmas versenyben, az utolsó sorozatban elért új egyéni csúcsával 15.08 méterrel ezüstérmet szerzett súlylökésben. Ujhelyi Patrik 60 gáton döntőzhetett, és 9.18 másodperces eredménye a hatodik helyhez volt elég. Edvy András két számban állt rajhoz: 1500 méteren nyolcadik helyen végzett, míg 800-on tizedik lett. A magasugró számban Darida Levente 1.75 méterrel a kilencedik helyen zárt.

A nőknél Bálint Laura 800 méteren megjavította egyéni legjobbját és ezzel az ötödik helyen futott be a célba.

Az ifi kategóriában Fekete Júlia bravúrosan szerepelt: Kungl József és Bakler Zoltán tanítványa 200 és 400 méteren is utolérhetetlen volt, nagy fölénnyel nyert és két alkalommal is a dobogó tetejét foglalhatta el, előbbi számban ráadásul megdöntötte eddigi egyéni csúcsát.

Fekete Júlia a dobogó tetején, Rédling Renáta és Kungl József

Rédling Renáta teljesítménye is megsüvegelendő, hiszen 400 méteren, bronzérmet érdemelt ki, 800 méteren pedig mindenkit maga mögé utasított Szemán János futója.

Szemán János futója, Rédling Renáta 800 méteren győzni tudott

Értékes helyezéseket szerzett Szemán Kitti, aki 1500 méteren nyolcadik, míg 3000 méteren a hatodik helyen végzett.

A férfi mezőnyben Lents Barnabás nyolcadik lett új egyéni csúccsal 800 méteren. Honti Marcell pedig ötödik helynek örülhetett 1500 méteren. A magasugró Kovács Gábor megosztott hetedik helyezést szerzett.