Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club
2024. április 23. kedd // Béla névnap

Jól szerepelt az utánpótlás

2020. március 16., hétfő
Értékes helyezések és persze érem is jutott versenyzőinknek a fővárosban megrendezett junior és ifjúsági atléták fedett pályás országos bajnokságán.

Egyesületünk két hiányos korosztálya is kezd egyre inkább magára találni, mi sem jelzi ezt jobban, hogy az aktuális junior és ifjúsági fedett pályás országos bajnokságon már érem is jutott az egyesület versenyzőinek. A BOK csarnok adott otthont a két napos megméretésnek, ahol mindhárom szakágban tudott sportolót indítani a veszprémi egyesület.

A 3000 méteres számban az U17-es Európa-bajnoki bronzérmes öttusázónk, Gáll András volt a leggyorsabb

A junioroknál Stringecz Zalán súlylökésben remek ötödik helyet szerzett, új egyéni csúccsal 14.85 méterrel. Péringer Márk 13 méteres eredménye a tizedik helyet jelentette.

Az U20-as nőknél Bálint Laura 800 méteren mutathatta meg tudását, 2:35.34 perces ideje új egyéni rekord, és ez a nyolcadik helyhez volt elég.

Az ifjúsági korosztályban Honti Marcell is új egyéni rekordnak örülhetett 1500 méteren, 4:13.65 perccel alig maradt le a dobogóról és lett negyedik.

A 3000 méteres számban viszont a VEDAC nemrégiben igazolt, U17-es Európa-bajnoki bronzérmes öttusázója, Gáll András volt a leggyorsabb. A 8:51.70 perces idejével közel két másodpercet vert üldözőjére. Ugyanitt Honti Marcell a remek hetedik helyet érte el 9:11.22 perces új, egyéni csúccsal.

Magasugrásban Darida Levente képviselte a VEDAC színeit, aki 1.79 métert teljesítve a hetedik helyen végzett.

Az ifik súlylökő versenyében Horváth Olivér a középmezőnyben, a 13. helyen zárt 12.16 méteres új, saját rekorddal.

Az ifi lányoknál Szemán Kitti 1500 méteren bronzérmet kapott, 4:57.13 perces egyéni csúccsal, mögötte nem sokkal lemaradva az ötödik helyezést szerezte meg Arnhoffer Kata 5:07.75 perccel. A 3000 méteres távon Szemán Kitti 10:41. 72 perccel a negyedik helyezést szerezte meg.

A leány 4x200-as váltó, Vadászi Bíborkával, Könyves Kittivel, Torda Csengével és Szíjártó Dorinával szépen teljesített, s 1:50.86 perccel a nyolcadik helyen végzett.