2024. április 29. hétfő // Péter névnap

Lezárult a fedett pályás szezon

2016. március 13., vasárnap
Az újonctól a felnőtt korosztályig minden korcsoportban bajnoki érmekkel tértek haza a fedett pályás országos bajnokságokról a VEDAC atlétái.

Bécsi és pozsonyi nemzetközi versenyeken mérették meg magukat idén először a legjobb hazai - köztük VEDAC-os - futók, februárban pedig sorra követték egymást a fedett pályás országos bajnokságok a budapesti SYMA csarnokban.

Február 6-7-én az újoncok és a serdülők nyitották a sort, és négy bajnoki érmet szereztek. A serdülő fiúk 800 méteres versenyében Felber Balázs bajnoki címet (2:06.70), 1500 méteren pedig bronzérmet (4:29,59) szerzett. Serdülő 300 méteren Molnár Attila bronzérmet (39.03) nyert, újonc 2000 méteren Varga Gréta Barbara harmadikként (7:10.47) ért célba.

Február 20-21-én rendezték a felnőtt fedett pályás bajnokságot, ahol 15 szakosztály legjobbjai osztoztak az aranyérmeken. A megrendezett 26 versenyszámból a legtöbb első helyet, szám szerint hármat-hármat a Bp.Honvéd és a GEAC atlétái jegyeztek. A VEDAC mindkét bajnoki címét a duplázó Kéri Bianka szerezte, aki 400 méteren (55.09) és 800 méteren (2:07.42) sem talált legyőzőre. Női 200 méteren Renkó Evelin ezüstérmes (25.01) lett, a női 4x400 méteres váltó – Göncz Anna, Renkó Evelin, Csorba Eszter, Kéri Bianka összeállításban – a harmadik helyet szerezte meg.

Férfi 800 méteren két VEDAC-os is felállhatott a dobogóra, Kiss Gergő Xavér második (1:51.40), Takács Dávid harmadik (1:53.16) lett, 1500 méteren Horváth Bálint bronzérmet (3:55.95) szerzett. 110 méter gáton Gönczöl Máté második helyen (7.96) jutott a döntőbe, ahol harmadikként (8.00) ért célba.

A fedett pályás országos bajnokságok sorát az ifjúsági és junior korosztály versenyei zárták február 27-28-án, ahol hat érmet vehettek át a VEDAC-osok. A juniorok között Ladányi Fruzsina 1500 méteren (4:43.06) és 300 méteren (10:17.10) is bronzérmes lett, a junior női 4x200 méteres váltó – Fülöp Virág, Csorba Eszter, Göncz Anna, Kéri Bettina összeállításban – bajnoki címet (1:46.55) szerzett. Az ifik között fiú 800 méteren Balogh Zsombor a harmadik legjobb időt (2:02.34) futotta, a lányok versenyében Renkó Evelin 200 méteren (25.23) és 400 méteren (57.41) is ezüstérmes lett.

Forrás: ml/atletika.hu